Logon×

Poulicek Web Solution v0.9 build 1268930223 Ultimate

16.10.2019, svátek má Havel (zítra Hedvika)

Zámecké jízdárny - Multifunkční centrum


Adresa:Zámek 2, 691 44 Lednice
Informace: www.mczl.cz, tel.: +420 773 737 697, e-mail: info@mczl.cz
Stálé expozice:Expozice Obnova jízdáren a Krajinou zahrad
Expozice Biosférická rezervace Dolní Morava

Expozice Obnova jízdáren a Krajinou zahrad


Obnova jízdáren – stálá expozice o vzorové památkové obnově Zámeckých jízdáren v Lednici. Můžete nahlédnout do technických výkresů nejzajímavějších stavebních prvků a prohlédnout si dokument, který zachycuje nejvýznamnější části celé náročné rekonstrukce. Můžete porovnat stav budov před rekonstrukcí, kdy sloužil jako sklady, garáže a v celkově se nacházel v dosti neutěšeném stavu.
To vše ve vstupní části expozic – menším ze dvou stávajících sálů – bývalé Kočárovně – kde i dnes můžete vidět kočár. Ten náš je ale jiný – zkuste do něj vstoupit a ocitnete se v nádherné krajině Lednicko-valtického areálu, kde můžete snít…

Krajinou zahrad – hlavní stálá expozice věnovaná krajinářskému umění. Je zde na několika animacích na prostorovém modelu krajiny znázorněn vývoj krajiny Lednicko-valtického areálu – od doby ledové a prvotního osídlování – po současnost. V expozicích je na mnoha fotografiích, mapách a modelech popsán vliv konkrétních prvků světového vývoje na místní vytváření krajiny, realizované zejména rodem Liechtensteinů. A proto zde uvidíte portréty těch nejvýznamnějších. Fakt, že se nacházíte v barokních konírnách, vám kromě nádherných původních mramorových žlabů připomene rovněž ukázka koňského stání a modely koní, jež si knížecí rod vyšlechtil. Podíváte se na vývoj zámku a parku v Lednici – od relativně malé barokní vily se zahradou italského stylu s vodními prvky po dnešní nádherný anglický park se spoustou malých staveb – saletů. U nás mnohé můžete navštívit v případě nepříznivého počasí „suchou nohou“, můžete vidět i ty již zaniklé a u modelu Minaretu se podívat, jak asi probíhala jeho výstavba.

Pro dětské návštěvníky je připraven pohádkový princ Jan, který je provede částí expozic. Tento audioprůvodce je zdarma dostupný na recepci.
Všechny expozice jsou částečně přístupné i invalidům a rodinám s kočárky.

Nabízíme zapůjčení audioprůvodce v ČJ, AJ, NJ.

Otevírací doba

                                                                  Po-Pá             So, Ne, svátek
červenec, srpen                                          9-17                   9-17
květen, červen, září                                    9-17                  10-17
leden-duben, říjen-prosinec                        10-16                  10-16Základní vstupné 60,- Kč, snížené 30,-
Děti do 6-ti let mají vstup zdarma

Nárok na slevu ze vstupného mají držitelé karty mládeže EURO, držitelé karty ISIC nebo obdobného dokladu prokazujícího, že jeho držitel je frekventantem řádného denního studia (index apod., max. do 26-ti let věku), dále držitelé průkazu Fondu ohrožených dětí, držitelé průkazu ZTP a senioři nad 65 let (na základě předložení průkazu totožnosti).


jizdarna---jizni-kridlo---sc_0130 jizdarna---expozice---006
Minaret
Oznámit chybu na stránce
 
Valid XML Valid RSS Valid CSS Valid XHTML 1.0 Transitional subscribe_built Poulicek Web Solution, subscribe_made Zbyněk Poulíček, webm@ster: kancelar@lednice.cz
© 2007-2016 obec Lednice