22.10.2020, svátek má Sabina (zítra Teodor)

15.12.2012

Zimní víkend v Lednici


Ohřát se můžete přijet také do Lednice. I když venku sněží a mrzne či počasí jinak nepřeje. Nejen o nastávajícím víkendu můžete navštívit zámecký skleník a shlédnout tak tropickou i subtropickou květenu, skleník je otevřen celou zimu kromě ledna o víkendech od 9:00 do 16:00 hodin.
Zámek si i letos připravil adventní prohlídky s ochutnávkou tradičního cukroví, které proběhnou 15. 12. a 16. 12. 2012. Vánoční atmosféru můžete také nasát na Rybničním zámečku, který již tradičně nabídne výstavu prací studentů zahradnické fakulty v Lednici, tentokrát na téma „Zasněžená romance“. Vánoční zastavení na Rybničním zámečku můžete navštívit od 14. 12. do 16.2012. Na své si přijdou také milovníci tradičních řemesel, vůní perníčků, medoviny, svařeného vína a mnoho dalšího. Na Zámeckém náměstí se uskuteční 16.12.2012 Adventní jarmark s bohatým programem.  
Zahřátí nabízí i procházka zimním anglickým parkem až k Minaretu nebo k romantické zřícenině Janohrad. A komu se nechce po svých, může využít vyhlídkové okružní plavby zámeckým areálem. O zimních víkendech a svátcích vyplouvá z přístaviště v parku loď Morava, z jejíž vyhřáté lodní kajuty lze pozorovat krásy parku i lužního lesa a zahřívat se při tom pohárkem svařeného vína, v období adventu poslouchat koledy.
Velkým lákadlem je celoroční nabídka léčivých terapií zdejších lázních, jejichž základním léčivým zdrojem je minerální jodobromová voda z nedalekých vrtů. Ta ve formě koupelí blahodárně působí na pohybové ústrojí, stavy po úrazech a operacích, na neurologické nemoci, choroby oběhového systému i gynekologické potíže. V nabídce jsou i masáže, zábaly a řada dalších lázeňských i wellness procedur.

park-lednice-2
Minaret
Oznámit chybu na stránce
 
Valid XML Valid RSS Valid CSS Valid XHTML 1.0 Transitional běží na Poulicek Web Solution, vytvořil Zbyněk Poulíček, webm@ster: kancelar@lednice.cz
© 2007-2016 obec Lednice