05.12.2020, svátek má Jitka (zítra Mikuláš)

02.07.2013

V Lednici ožije vlaková pošta


Od uzavření 149 leté historie vlakových pošt uplynulo letos 29.května již čtrnáct let.
Fandové historie poštovnictví a železniční dopravy spojili své síly a od 5. července představí historickou vlakovou poštu na nádraží v Lednici na Moravě.

Expozice soukromého  Muzea vlakové pošty brněnského fotografa a bývalého pracovníka vlakových pošt Petra Študenta  je umístěna do historického poštovního vozu z roku 1949, který bude v termínech jízd historických vlaků ČD přístupný v železniční stanici Lednice na Moravě o víkendech a státních svátcích až do 29.9.2013.
Ve voze bude poštovní osazenstvo simulovat běžnou pracovní činnost ve vlakové poště na konci osmdesátých let. Posádka, složená z bývalých zaměstnanců ambulantních pošt, bude při své práci používat dobové pracovní pomůcky a věrné napodobeniny poštovních zásilek.

Samotná expozice výstavy MVP je koncipována stylem "poslední den" a v návštěvnících má vyvolat dojem, že posádka se jen na okamžik vzdálila na perón pro občerstvení a za malou chvíli bude pokračovat v práci. Vše je doplněno množstvím dobových fotografii, dokumentů a předmětů běžné služební potřeby.

Ve voze je možno zakoupit drobné upomínkové předměty a zájemci obdrží pamětní razítko.
Cena vstupného byla stanovena na symbolických Kč 20,- pro dospělou osobu, děti do 6 let mají vstupné zdarma. Výtěžek ze vstupného bude využit na rekonstrukci vozu a obohacení muzejní expozice. Přijďte se podívat, jste srdečně zváni.

V případě, že byste chtěli prohlídku mimo uvedené termíny, nic není nemožné. Jen bychom poprosili o telefonickou objednávku den předem. Volejte na 723767104 Marka Tomka.

Bližší informace nejdete na webech www.postovni-vuz.cz případně na www.vlakova-posta.czvystava-mvp
Minaret
Oznámit chybu na stránce
 
Valid XML Valid RSS Valid CSS Valid XHTML 1.0 Transitional běží na Poulicek Web Solution, vytvořil Zbyněk Poulíček, webm@ster: kancelar@lednice.cz
© 2007-2016 obec Lednice