27.10.2020, svátek má Šarlota a Zoe (zítra stát (vznik republiky))

16.09.2007

TROFEO NIKÉ MORAVIA 2007


V areálu zámeckého parku (před zámkem) přehlídka historických vozů v čele s Karlem Lopraisem a jeho tatrovkou.


TROFEO NIKÉ MORAVIA 2007 je projekt zaměřený na podporu turistického ruchu v České republice. Hlavní myšlenkou projektu je propagace Jihomoravského kraje na pozadí historie moderní současnosti tradičních automobilů. Projekt bude spočívat ve spanilé jízdě historických vozidel Jihomoravským krajem. Trasa bude procházet nejzajímavějšími místy z hlediska domácího i zahraničního cestovního ruchu jako jsou přírodní krásy, technické a kulturní památky, s důrazem na regionální tradice a gastronomii.

Součástí projektu jsou kromě spanilé jízdy doprovodné programy ve významných městech na trase, jejichž cílem je upozornit návštěvníky na jednotlivá turisticky zajímavá místa nacházející se na území kraje. Zvláštní pozornost je věnována tomu, aby tato turisticky zajímavá místa byla poutavou a divácky přitažlivou formou propagována jako vhodné cíle pro domácí turistiku.

Navazujeme na úspěšný pilotní projekt TROFEO NIKÉ SILESIA 2006, který se uskutečnil 5.-8 května 2006 v Moravskoslezském kraji. Druhý ročník projektu pod názvem TROFEO NIKÉ MORAVIA 2007 je zaměřen na propagaci významných měst a turisticky atraktivních destinací celé Moravy a 15.-17. června 2007 se představil ve Zlínském kraji. Titulárním    partnerem celého projektu je opět CzechTourism, který v čele s ředitelem Ing. Rostislavem Vondruškou tento již prověřený projekt výrazně podporuje. Oficiální záštitu převzal pan Ing. Milan Venclík, 1. náměstek hejtmana Jihomoravského kraje, který vítá myšlenku propagace kraje touto atraktivní formou.

Celý projekt odstartuje dne 15. zaří z Brna a během tří etap 444 km dlouhé trasy následně navštíví všechna významná centra Jihomoravského kraje, ve kterých bude připraven zajímavý doprovodný program. Slavnostním vyvrcholením bude galavečer na Zámku Mikulov dne 16. září. Následujícího dne 17. září dorazí historické vozy k cíli závěrečné 3. etapy ve Znojmě.

Do čela kolony exkluzivních historických vozů se stejně jako loňský rok postaví pan Karel  Loprais s Tatrou Dakar, čestný president projektu TROFEO NIKÉ MORAVIA 2007. Œestinásobný vítěz Rallye Paris-Dakar hodnotí myšlenku propagace krajů na pozadí historických vozů jako podařenou, čehož je důkazem jeho letošní účast na projektu. V koloně historických vozů se mimo jiné představí Ford Fronterac, r.v. 1912, Polular Monte Carlo, r.v. 1936, BMW 326 Cabrio, r.v. 1939, Tatra 87, r.v. 1949, EMW 340, r.v. 1953 nebo Austin Healey 3000, r.v. 1959.

Hlavními organizátory projektu jsou HIKOP s.r.o. v čele s panem Zdeňkem Kopkou členem Hospodářské komory ČR, který zastřešuje cestovní ruch a International Sports Marketing s.r.o. v čele s jednatelkou Ing. Marcelou Kupčekovou.

Důležitým výstupem TROFEO NIKÉ MORAVIA 2007 je 18-ti minutový dokument České televize, který bude následně odvysílán na programu ČT1.


Více informací naleznete v sekci kulturní kalendář!

Minaret
Oznámit chybu na stránce
 
Valid XML Valid RSS Valid CSS Valid XHTML 1.0 Transitional běží na Poulicek Web Solution, vytvořil Zbyněk Poulíček, webm@ster: kancelar@lednice.cz
© 2007-2016 obec Lednice