29.11.2020, svátek má Zina (zítra Ondřej)

12.04.2012

Ptáci Zámeckého rybníka - Muzeum Mikulov


Od 12. dubna do 27. května 2012 bude v Mikulově na zámku otevřena výstava fotografií Petra Macháčka s názvem Ptáci Zámeckého rybníka Lednice.
Ceník: plné vstupné 20 Kč, snížené 10 Kč

Ptáci Zámeckého rybníka v mikulovském muzeu

Až budete v jarní náladě korzovat městem, zkuste se zatoulat i na mikulovský zámek. 12. dubna se tu otevírá nová výstava s ornitologickým zaměřením. Zámecký rybník v Lednici, jehož se výstava týká, je významným hnízdištěm vodního ptactva – pro tuto svou „úlohu“ získal status chráněné ptačí oblasti Natura 2000.
RNDr. Petr Macháček, CSc., autor výstavy, ptáky na lokalitě nejen dlouhodobě monitoruje (ostatně z jeho pera vzešla v loňském roce odborná publikace Ptáci Lednických rybníků, kterou lze u nás v muzeu zakoupit), ale také fotografuje. A budou to právě fotografie, které můžete zhlédnout v prostorách mikulovského zámku až do 27. května, kdy výstava končí.
Přes dvě stovky velkoformátových barevných fotografií vám přiblíží život na vodní hladině a v rákosí u břehu. Doplní je také několik dermoplastických preparátů ze zoologické sbírky. Zatímco sýkorky a kosy zná z vlastní zkušenosti každý, k takové volavce nebo kvakošovi se běžně nepřiblížíte. A teprve pohled zblízka přes sklo teleobjektivu odhalí krásu, kterou před Vámi skrývá silueta letící po nebi.

                                                                                                                                        (rmm)

Kurátor výstavy: RNDr. Petr Macháček, CSc.  
Kontakt: machacek@rmm.cz

Minaret
Oznámit chybu na stránce
 
Valid XML Valid RSS Valid CSS Valid XHTML 1.0 Transitional běží na Poulicek Web Solution, vytvořil Zbyněk Poulíček, webm@ster: kancelar@lednice.cz
© 2007-2016 obec Lednice