29.11.2020, svátek má Zina (zítra Ondřej)

05.11.2015

OHŘEJTE SE V LEDNICI 2015


zimni-plavby_2015zimni-plavby_2015 (05.11.2015)

Zimní turistická sezóna 2015/2016 v Lednici zahájena – nabídku aktivit od listopadu do března představuje projekt „OHŘEJTE SE V LEDNICI“
Ţe městečko Lednice v srdci Lednicko – valtického areálu není jen místem vhodným k návštěvě v teplých měsících, se opět snaţí dokázat obec i místní podnikatelé. A moţností, jak se v zimě „ohřát v Lednici“ je zde víc neţ dost.
Pravé tropické klima zaţijí návštěvníci proslulého palmového skleníku, největší stavby svého druhu, která vznikla v roce 1843. Skleník je otevřen po celou zimu (kromě ledna) o víkendech a svátcích od 10 do 16 hodin. Turistům se letos o zimních víkendech otevřou i komnaty zámku, bývalého letního sídla rodu Lichtenštejnů. Zahřátí nabízí i procházka v zimě tajemným a tichým anglickým parkem aţ k Minaretu.
K vyhlídkovým okruţním plavbám zámeckým areálem vyplouvají o víkendech a svátcích od listopadu do března lodě společnosti 1.Plavební. Z vyhřáté lodní kajuty lze pozorovat krásy zimního zámeckého parku i luţního lesa a zahřívat se při tom pohárkem svařeného vína, v období Adventu poslouchat koledy.
Velkým lákadlem se pro návštěvníky zimní Lednice stala nabídka léčivých terapií zdejších nejmladších českých lázní, jejichţ základním léčivým zdrojem je minerální jodobromová voda z nedalekých vrtů. Ta ve formě koupelí blahodárně působí na pohybové ústrojí, stavy po úrazech a operacích, na neurologické nemoci, nemoci oběhového systému i gynekologické potíţe.
Na své si v Lednici od listopadu do března přijdou i milovníci dobrého jídla a pití: zvěřinové hody, svatomartinská husa, degustace mladých vín, moravská zabíjačka, speciality z domácí udírny, košt ovocných pálenek a likérů, to vše a ještě mnohem více nabízí bohatý kalendář gastronomických akcí místních restaurací a vinoték. Pokud se návštěvníci rozhodnou v Lednici přenocovat, řada místních penzionů a hotelů ráda nabídne teplo svých apartmánů i pokojů.
Zkrátka nepřijdou ani milovníci kultury a zábavy. Webové stránky turistického informačního centra nabízejí celou řadu zajímavých akcí (Mikulášské zpívání, Adventní jarmark, Silvestrovské oslavy, Štěpánská zábava, Lednický fašank..), pro které stojí za to se v zimě do Lednice vypravit a zaţít neopakovatelnou atmosféru spojení historie památky UNESCO, lidových tradic, exotiky i moravské pohostinnosti.

skm_c224e15110514010 _sal1201_sal_led_13
Minaret
Oznámit chybu na stránce
 
Valid XML Valid RSS Valid CSS Valid XHTML 1.0 Transitional běží na Poulicek Web Solution, vytvořil Zbyněk Poulíček, webm@ster: kancelar@lednice.cz
© 2007-2016 obec Lednice