03.12.2020, svátek má Svatoslav (zítra Barbora)

01.02.2011

Multifunkční centrum


Nad rozvojovými projekty v Lednicko-valtickém areálu se 28.1.20110 sešli hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek a ministr kultury Jiří Besser s jeho náměstky.
Na lednickém zámku si společně prohlédli objekt bývalé zámecké jízdárny, jehož rekonstrukcí, na kterou byla loni schválena dotace ze strukturálních fondů EU ve výši téměř půl miliardy korun, vznikne tzv. Multifunkční centrum. Projekt zde realizuje zájmové sdružení právnických osob, jehož členy jsou kromě Jihomoravského kraje také obec Lednice, Mendelova a Masarykova univerzita a Centrála cestovního ruchu – Jižní Morava. Partnery projektu jsou Biosférická rezervace Dolní Morava o.p.s. a Vysoké učení technické v Brně.
Nyní je dokončována dokumentace pro stavební povolení a současně jsou realizovány veškeré činnosti pro přípravu stavební části obnovy objektu, mimo jiné záchranný archeologický průzkum. Začátek stavebních prací se předpokládá na přelomu roku 2011 a 2012, dokončení je plánováno na rok 2013.
„Realizací projektu bude zajištěno dlouhodobé systémové využití historicky významného objektu v areálu lednického zámku. Zabrání se tak jeho dalšímu chátrání a vznikne zde kulturně vzdělávací centrum regionálního i přeshraničního významu,“ řekl hejtman, podle kterého byl projekt vytvořen na základě poptávky univerzit po vybudování vzdělávacího centra, které bude navazovat na již existující vzdělávací aktivity univerzit v oblasti krajinotvorby, zahradní a krajinářské architektury. Současně může centrum uspokojit poptávku po kulturně společenských službách, jež v lokalitě dosud chybí.
(zdroj www.kr-jihomoravsky.cz)

Minaret
Oznámit chybu na stránce
 
Valid XML Valid RSS Valid CSS Valid XHTML 1.0 Transitional běží na Poulicek Web Solution, vytvořil Zbyněk Poulíček, webm@ster: kancelar@lednice.cz
© 2007-2016 obec Lednice