22.10.2020, svátek má Sabina (zítra Teodor)

18.08.2009

Koulení kola z Lednice do Brna 2009


Tuto více než 370 let starou legendu o brněnském kole se letos rozhodl již počtvrté oživit Klub českých turistů Kudrna recesisticky-sportovním závodem „Koulení kola z Lednice do Brna“. Závod bude odstartován v sobotu, 3.10.2009 v 9.00 z náměstí v Lednici a 33 tříčlenných družstev se bude snažit dokoulet kolo od žebřiňáku po cyklostezce až na nádvoří staré brněnské radnice po trase více než 60 km dlouhé malebným krajem vinic, luk a hájů jižní Moravy. Všichni závodníci se přitom smí přesunovat pouze vlastní silou (kolmo, pěšmo, na bruslích) a jeden z nich musí neustále valit po zemi dřevěné loukoťové kolo.
Kola o váze 12,5 kg byla vyrobena speciálně pro tento závod kolářem z povolání, Johanem Marinem Jágerem z české vesnice Eibenthal v rumunském Banátu, který se výrobou kol zabývá už od svých 16 let. Tím byl naplněn i jeden z cílů akce – pomoci právě české menšině žijící v zapomenutém koutě Rumunska.
Celá akce bude probíhat pod pečlivým dozorem rozhodčích agentury „Dobrý den“ Pelhřimov a nejlepší trojice bude zapsána do České databanky rekordů, pokud se jí vítězný čas loňského ročníku závodu 4 hodiny, 22 minut a 53 vteřin podaří překonat.
Organizátoři se letos rozhodli zopakovat loňskou novinku, která se setkala se značným ohlasem veřejnost - připravují opět speciální dětskou kategorii na zkrácené trase 66,9 m. V Banátu si nechali za tímto účelem vyrobit menší a lehčí kola, aby si i děti mohly vyzkoušet, jak to měl Birk těžké. Starty dětských závodů budou v 10:00 na náměstí v Lednici a v 15:00 v Brně.
Slavnostní vyhlášení vítězů proběhne v 18.30 na Staré radnici v Brně. Více informací o celé recesi, aktuality a vše, co by vás mohlo zajímat můžete naleznout na oficiálních webových stránkách závodu www.kudrna.cz/koulenikola.

Ceny:
Vítězný tým, který zdolá závod v nejkratším čase, obdrží pozornost od našich partnerů a také od CK Kudrna (v loňském ročníku byl hlavní výhrou vyhlídkový let balonem od společnosti Aviatik servis (Balon.cz) Zajímavě oceněn je také tým, který projede závod nejzajímavěji recesisticky oblečen. Odměněni byli ale však za svůj koulečský výkon všichni závodníci

Kontakt:  KČT Kudrna, Dornych 33, 663 14 Brno, Marie Klementová,
tel.: 533 433 701,  776 221 749, e-mail: reklama@kudrna.cz

004_kouleni08
Minaret
Oznámit chybu na stránce
 
Valid XML Valid RSS Valid CSS Valid XHTML 1.0 Transitional běží na Poulicek Web Solution, vytvořil Zbyněk Poulíček, webm@ster: kancelar@lednice.cz
© 2007-2016 obec Lednice