10.07.2020, svátek má Libuše a Amálie (zítra Olga)

12.05.2015

Velká Morava nad DyjiTermín:12.5.2015, v 18.00
Místo konání:Přednáškový sál Multifunkčního centra Lednice (2. patro)
Organizátor:Multifunkční centrum Zámek Lednice

Velká Morava na Dyji
V pořadí již druhá přednáška z historie našeho území předčila očekávání jak organizátorů, tak účastníků. Jednak si ji přišel poslechnout slušný počet lidí – 25, jednak pan Balázs Komoróczy nešetřil informacemi ani detaily z fungování Římské říše, probrali jsme jak politické, ekonomické, či vojenské záměry těch nejmocnějších, přes obchody a finance, řemesla, po společenské dopady na každodenní život obyvatel v blízkosti vojenských táborů. Kdo vlastně byli římští vojáci a jaké mněli úkoly, jak se sžili se svými bezprostředními sousedy na našem území - Markomany a Kvády, s kým vlastně bojovali v tzv. markomanských válkách, jak důležité pro tuto oblast bylo Hradisko u Mušova, co všechno se archeologům podařilo najít a k jakým závěrům dospěli.
Abychom neztráceli čas, následuje další pozvánka. Skočíme rovnou do 9. století a nahlédneme do života Slovanů. Přednášet nám bude Mgr. Petr Dresler, Ph.D., pracovník Ústavu archeologie a muzeologie Filozofické fakulty Masarykovy univerzity. Provede nás méně známými památkami v okolí Nejdku, Dolních Věstonic, ale hlavně po rozsáhlém, 55 ha hradišti na Pohansku pod Břeclaví.
Přednáška Velká Morava na Dyji proběhne jako obvykle, v přednáškové místnosti Multifunkčního centra (vchod z Loveckého nádvoří zámku, 2. patro), dne 12. května 2015, se začátkem v 18 hodin, vstup zdarma.
Eva Řezáčová, Multifunkční centrum zámek Lednice, z.s.p.o.

Minaret
Oznámit chybu na stránce
 
Valid XML Valid RSS Valid CSS Valid XHTML 1.0 Transitional běží na Poulicek Web Solution, vytvořil Zbyněk Poulíček, webm@ster: kancelar@lednice.cz
© 2007-2016 obec Lednice