05.07.2020, svátek má stát, Cyril a Metoděj (zítra stát (mistr Jan Hus))

24.05.2014

Na výlet do Lednice historickými motoráčky 3.Termín:24.05.2014
Místo konání:Trasa Břeclav-Lednice a zpět
Organizátor:České dráhy, a.s.
Informace:Tel.: 725 885 638, www.cd.cz (vlakem za zážitky)

I letos budou mít výletníci možnost zpestřit si výlet k Lednicko-valtickému areálu opravdovou železniční romantikou.

Od 1. května do 28. září pojedou o víkendech a státních svátcích mezi Břeclaví a Lednicí historické motoráčky z 50. let minulého století zvané Hurvínek. Každou poslední sobotu v měsíci nahradí Hurvínky v rámci Lednického parního léta parní vlaky tažené lokomotivou Velký Býček. Součástí parních vlaků bude bufetový vůz s nabídkou občerstvení, jihomoravských vín a suvenýrů.

V Lednici se nachází novogotický zámek s tropickým skleníkem, zámeckou zahradou s minaretem a ukázkami výcviku dravců.

Mezi Lednicí a Valticemi leží půvabný svět parků, zahrad, rybníků a lesů, doplněný celou řadou drobných staveb od zámečků přes kaple, kolonády až po umělou zříceninu. Lednicko-valtický areál je nejrozsáhlejší komponovanou krajinou v Evropě a v roce 1996 byl zapsán na seznam UNESCO.

V břeclavské a pálavské oblasti najdou svůj ráj od časného zeleného jara do zlátnoucího podzimu milovníci historie, folklóru, aktivní turistiky a dobrého vína.

V každém ročním období je krásné projet zvlněnou krajinou vinic a sadů, navštívit chráněnou krajinou oblast Pálava a zahrady i zámky rodu Lichtenštejnů a Ditrichštejnů.

Přehledně značená síť cyklistických tras vás dovede do tichých meandrů řeky Dyje, na rušná náměstí středověkých měst a do malebných zákoutí vesnic, kde vinaři připravují nezapomenutelná vína.

Na šesti cyklistických Vinařských stezkách (Moravská vinná, Znojemská, Mikulovská, Petra Bezruče, Velkopavlovická a Podluží) můžete objevovat moravský venkov, historii a místní produkty jeden den nebo třeba dva týdny. Oblastí rovněž prochází i dálkové cyklotrasy: Jižní příhraniční stezka a Jantarová stezka.
Využijte bonusový program


Státní zámek v Lednici nabízí cestujícím z historických vlaků po předložení platné jízdenky poloviční vstupné pro dospělé!

Jízdy busíkem PRAGA RND
Návazně na historické vlaky odjíždí z lednického nádraží v 11:45 a 13:45 hodin historický "busík" na náměstí, k zámku, Minaretu a Janohradu. Zde cestující s jízdenkou z historického vlaku rovněž obdrží slevu - 20% z jízdného. Bližší informace v letáku níže ke stažení, nebo na www.autoskolalednice.cz
- See more at: http://www.cd.cz/zazitky/kam-na-vylet/528-s-nostalgii-do-zahrady-evropy#sthash.hqfS2kFd.dpuf

Minaret
Oznámit chybu na stránce
 
Valid XML Valid RSS Valid CSS Valid XHTML 1.0 Transitional běží na Poulicek Web Solution, vytvořil Zbyněk Poulíček, webm@ster: kancelar@lednice.cz
© 2007-2016 obec Lednice