25.01.2020, svátek má Miloš (zítra Zora)

25.08.2013

Muzeum vlakové poštyMísto:nádraží Lednice
Datum29.6 - 29.9. 2013

Na prohlídku historického poštovního vozu se mohou brzy těšit občané z Lednice a okolí. U příležitosti letních jízd historických vlaků ČD, a.s. pořádá Společnost moravských okresních drah Výstavy soukromého Muzea vlakové pošty, instalovanou v historickém poštovním voze. Budete si jej moci prohlédnout o víkendech a svátcích od 29. června až do 29. září 2013 a to od 9:30 do 16:00 hodin na nádraží v lednici.

Expozice Muzea vlakové pošty co nejvěrněji napodobuje běžný pracovní den v poštovním voze a oživuje tak romantiku a krásu již zaniklé profese. Vlaková pošta byla totiž v České republice zrušena. Výstava je doplněna množstvím dobových dokumentů a fotografií a provází ji odborný výklad a simulace činností osádky vlakové pošty.
„Příští rok v květnu uplyne přesně 15 let od okamžiku, kdy na české koleje vyjela poslední vlaková pošta. Protože si myslíme, že by tato, pro nás, kteří jsme ji vykonávali, ta nejkrásnější profese neměla upadnout v zapomnění, rozhodli jsme se zakoupit historický poštovní vůz typu Rybák a instalovat v něm soukromé muzeum brněnského fotografa a bývalého pracovníka vlakových pošt Petra Študenta,” uvedl jednatel Společnosti moravských okresních drah Marek Tomek. Poštovní vůz byl vyroben v roce 1949 v podniku Tatra, n.p. Kolín, léta sloužil pod domovskými stanicemi Praha-Těšnov a Praha-Střed, než jej v roce 1993 Česká pošta dráhy vyřadila z provozu.

„Vůz bychom chtěli zrestaurovat do podoby, v jaké jezdil koncem osmdesátých let, ke konci své poštovní kariéry,” svěřil se se svými plány Marek Tomek. Nakolik se tento záměr daří naplňovat, mohou již brzy posoudit návštěvníci muzea při jeho prohlídce.

Další zajímavosti o poštovním voze najdete na webu www.postovni-vuz.cz

dsc_2792 3 6 dsc_2791 4 dsc_2834 2 dsc_2831 1 vystava-mvp
Minaret
Oznámit chybu na stránce
 
Valid XML Valid RSS Valid CSS Valid XHTML 1.0 Transitional běží na Poulicek Web Solution, vytvořil Zbyněk Poulíček, webm@ster: kancelar@lednice.cz
© 2007-2016 obec Lednice