29.10.2020, svátek má Silvie (zítra Tadeáš)

13.09.2014

Mezinárodní noc pro netopýry - AKCE PRO NEPŘÍZEŇ POČASÍ ZRUŠENA!!Termín:13.9.2014, začátek ve 20:00 hod
Místo konání:v lednickém zámeckém parku u Aquaductu. Pro neznalé místa záchytný bod u Maurské vodárny v parku
Organizátor:Multifunkční centrum zámek Lednice, Obec Lednice
Informace:Eva Řezáčová tel.: 773 737 701

Vážení milovníci drobných savců a jiných milých potvůrek,
dovolte nám pozvat Vás na Mezinárodní noc pro netopýry, po prvé pod taktovkou Multifunkčního centra zámek Lednice a ještě k tomu v lednickém zámeckém parku.
Tato akce, jak již vyplývá z názvu, je připravována v mezinárodním měřítku a před pár lety překročila dokonce hranice Evropy. V letošním roce se u nás k této významné události přihlásilo celkem 43 organizátorů a jedním z nich je právě naše centrum. Akce jsou vesměs směřované k popularizaci „létajících myší“, jak je někteří z nás označují, k šíření informací o nich a zajímavostech z jejich života. Dozvíte se například, jak se netopýři orientují, jak komunikují, jak probíhá jejich rodinný život, čím se živí, zdali se zamotávají do vlasů, jak ochránit netopýra, který Vám zabloudil do domu, či sklepení. Pokud Vás napadají další otázky, přijďte, dívejte se, poslouchejte a ptejte se. Pan Mgr. Tomáš Bartonička, Ph.D z Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity Vám rád na vše odpoví.
Pokud Vás naše pozvánka zaujala, jistě Vás zajímá přesné místo a datum konání. Přijďte tedy 13. září 2014 do lednického parku k Akvaduktu na 20 hodinu. Dospělí si připravte 40 Kč, školou povinné děti 20 Kč. Jak bude akce dlouho trvat, závisí od toho, jak se budou netopýři chytat do sítí, na co všechno se budete ptát, jak Vás to bude bavit. Na akci můžete průběžně přicházet i odcházet. Ale věříme, že Vás zaujmeme natolik, že zůstanete s námi. Vzhledem k tomu, že nejsme netopýři, doporučujeme vzít si na akci baterku.
Eva Řezáčová, Multifunkční centrum zámek Lednice, z.s.p.o.

plakat_mnn_14
Minaret
Oznámit chybu na stránce
 
Valid XML Valid RSS Valid CSS Valid XHTML 1.0 Transitional běží na Poulicek Web Solution, vytvořil Zbyněk Poulíček, webm@ster: kancelar@lednice.cz
© 2007-2016 obec Lednice