23.10.2020, svátek má Teodor (zítra Nina)

06.10.2007

Koulení kola z Lednice do BrnaMísto konání:Lednice - Brno
Kontakt:+420 542 216 764
+420 519 340 986
Začátek:9:00 Náměstí v Lednici
Odkaz na stánky závodu:www.kudrna.cz/koulenikola

Soutěž o nejlepší lednický tým v Koulení kola z Lednice do Brna

Podle staré brněnské pověsti se roku 1636 vsadil zručný kolář Jiří Birk v šenku nad džbánkem dobrého moravského vína, že za svítání porazí strom, vyrobí z něj kolo a dokulí jej z Lednice k městským branám Brna dříve, než slunce za jeho hradby zapadne. A tak se také stalo. Kolo předal starostovi Gabrielu Grimmovi, který jej nechal zavěsit v radnici na věčnou památku. Od té doby jsou dvěma hlavními symboly města brněnský drak, kolo a pak přibyl i třetí – Kudrna s jeho legendární lidovou písničkou. Po tomto husarském kousku někteří Birka obdivovali, ale více bylo těch, co si začali šuškat, že to není možné a že dozajista má Birk spolky s rohatým. A tak kolář zemřel po mnoha letech bídy zatracen a v zapomnění. Pojďte s námi i vy oživit tuto starou legendu! Soutěží tříčlenná štafetová družstva. Důraz je kladen na rychlost, ale i na styl a dobové či recesistické oblečení a pojetí vůbec. Nebojte se, nemusíte vyrábět kolo vlastní – dostanete do týmu jedno hotové.
V souvislosti s akcí pořádanou CK Kudrna, vyhlašuje starosta obce Lednice soutěž o nejlepší tým složený z lednických občanů, případně studentů MZLU Brno ZF Lednice.
Nejlepší tým z Lednice získá hodnotné ceny od starosty Obce Lednice.
Pravidla Koulení Kola z Lednice do Brna


• Soutěží 3 členná štafetová družstva koulící kolo.

• Všichni se mohou přesunovat pouze vlastní silou = pěšky, na koloběžce, kole, kolečkových bruslích či jiných samohybech a vždy jeden musí běžet či jít pěšky a neustále valit po zemi dřevěné loukoťové kolo námi dodané. Střídání členů týmu v koulení je zcela ponecháno na týmu jako takovém. Nebojte se, nemusíte vyrábět kolo vlastní – dostanete jedno hotové

• Důraz bude kladen na rychlost, ale i na styl a dobové či recesistické oblečení a pojetí vůbec. Koulí se jedině kolo přidělené týmu pořadatelem.

• Střídání členů týmu v koulení je zcela ponecháno na týmu jako takovém.

• Nejsou povoleny žádné technické pomůcky ulehčující koulení kola – jedinou povolenou ochrannou pomůckou jsou rukavice.

• Je nutné dodržet přesnou trasu závodu (zkratky nejsou povoleny), prodlužky jsou akceptovány.

• Vítězí tým, který zvládne trasu náměstí v Lednici – brněnská Nová radnice v nejkratším čase při dodržení všech pravidel závodu.

• Každý závodník se účastní závodu na vlastní riziko a zodpovědnost.

• Základní pravidlo, které musí dodržet všichni závodníci zní: „Ve třech se to lépe táhne „koulí“ a s úsměvem jde všechno líp.“

Start závodu: 6.10.2007 v 9:00 z náměstí v Lednici
Cíl závodu: 6.10.2007 vpodvečer na nádvoří brněnské radnice

Počet družstev je maximálně 31 (víc kol prostě nebude).

Trasa: vede malebnou krajinou luk, vinic a hájů jižní Moravy pod dominantní siluetou Pálavy po cyklostezce od zámku v Lednici, krásným parkem do vinařské vísky Pavlova a pak do Strachotína – Pouzdřan – Vranovic – Židlochovic – Rajhradic až na radnici do Brna.
Délka trasy: cca 65 km (pokud nebudete bloudit)

Ceny:
Od Kudrny zájezdy a dále např. tandemový seskok na padáku od Beskydské školy létání, letenka od CK Condor a samozřejmě zájezd od Kudrny, ... vás neminou. Bude odměněn i ten nejpomalejší tým a k tomu i družstvo s nejoriginálnějším oblečením a pojetím tohoto recesisticko – sportovního závodu.

Partneři:
Akce proběhne pod dozorem rozhodčích agentury „Dobrý den“ Pelhřimov a nejlepší trojička bude navíc zapsána do České databanky rekordů a obdrží volné vstupenky do Muzea rekordů a kuriozit i jeho nově otevřené expozice Zlaté české ručičky (více na www.dobryden.cz).
CK Condor Brno – věnuje jako cenu 2 letenky po Evropě
Beskydská škola létání - věnuje jako cenu 2 tandemové lety na padáku


Přihlásit se můžete na telefonním čísle 602 430 828, 519 340 986 nebo na Turistickém informačním centru v Lednici.

kouleni-kola
Minaret
Oznámit chybu na stránce
 
Valid XML Valid RSS Valid CSS Valid XHTML 1.0 Transitional běží na Poulicek Web Solution, vytvořil Zbyněk Poulíček, webm@ster: kancelar@lednice.cz
© 2007-2016 obec Lednice